GWIAZDY Z SINFONIETTĄ – Gabor Boldoczki

Dnia 26 października Kraków stanie się areną nadzwyczajnego wydarzenia artystycznego. W Sali Audytoryjnej ICE Kraków, obok Sinfonietty Cracovii pod dyrekcją Jurka Dybała, wystąpi gwiazda światowego formatu, węgierski "król trąbki” - Gábor Boldoczki. Jest to kolejna odsłona cyklu Gwiazdy z Sinfoniettą.

Ten błyskotliwy wirtuoz, zwycięzca konkursu ARD w Monachium oraz zdobywca Grand Prix de la Ville de Paris na Międzynarodowym Konkursie im. Maurice’a André, zaprezentuje w Krakowie dwa utwory.

Pierwszym z nich będzie wyczekiwany przez polskich melomanów, dedykowany Boldoczkiemu, Koncert na trąbkę, prof. Krzysztofa Pendereckiego. Wartym podkreślenia jest fakt, iż Sinfonietta Cracovia obok Musikverein Graz i Rundfunk Sinfonieorchester Saarbrücken jest jednym z zamawiających utwór i to właśnie jej maestro Penderecki powierzył premierowe wykonanie w Polsce. Najpierw 25 października w Zabrzu na Międzynarodowym Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego - poziom 320 w serii światowych prawykonań, dzień później w ICE Kraków.
Drugim utworem będzie Koncert na trąbkę wybitnego artysty tureckiego pochodzenia, jednego z największych współczesnych kompozytorów, Fazila Saya. 
Rozbudowana grupa perkusyjna, nieparzyste metra, melodyka pełna arabskich odniesień, a do tego żywiołowy temperament węgierskiego solisty sprawią, że publiczność na krótką chwilę przeniesie się w fascynujący świat orientu.

Na deser krakowska orkiestra przygotowała dwie kompozycje Maurice Ravela. Niezwykle barwną Suitę Le tombeau de Couperin, nawiązującą stylem do muzyki francuskiej doby XVIII wieku, a na finał kultowe Bolero z mantrycznym solem werbla, wzmagającym napięcie aż po ostatni akord dzieła.

Orkiestra Sinfonietta Cracovia kreująca jak zawsze wyjątkowe wydarzenia serdecznie zaprasza na niepowtarzalny koncert. Gábor Boldoczki, Krzysztof Penderecki, Maurice Ravel, Fazil Say - to artyści gwarantujący doznania muzyczne najwyższej próby.

GWIAZDY Z SINFONIETTĄ – Gábor Boldoczki

26 października 2015,
godz.:19.30 
ICE Kraków Congress Centre,
Sala Audytoryjna
ul. Marii Konopnickiej 17 

WYKONAWCY:
Gábor Boldoczki – trąbka 
Jurek Dybał – dyrygent 
Sinfonietta Cracovia

PROGRAM:
Krzysztof Penderecki – Koncert na trąbkę
Fazil Say – Koncert na trąbkę, op. 31
Maurice Ravel - Le Tombeau de Couperin
Maurice Ravel – Boléro

Bilety w cenie:
35 zł – parter, 25 zł – balkon, 15 zł – ulgowy

Bilety dostępne w sprzedaży internetowej oraz punktach sieci: Ticketpro.pl, InfoKraków, Eventim, a także w kasie Dworku Białoprądnickiego (Kraków, ul. Papiernicza 2)

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych