Gdy Polska spotyka Indie - XVI Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza

Polska i Indie, dwa kraje, które dzieli nie tylko dystans kilku tysięcy kilometrów, ale także historia i kultura, wbrew pozorom nie są wcale od siebie aż tak oddalone. Okazuje się, że w sztuce można znaleźć wiele wspólnych elementów, co często staje się ogromnym zaskoczeniem zarówno dla Hindusów jak i Polaków. I właśnie o tym co łączy dwa kraje będzie się można przekonać w spektaklu inaugurującym XVI Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza. Widowisko odbędzie się 26 lipca o godz. 19.00, w Sali teatralnej Centrum Kongresowego ICE Kraków.

Przestawienie, zatytułowane Gdy Polska spotyka Indie jest opowieścią o wzajemnych fascynacjach i o przenikaniu kultur i sztuk. Na scenie, w fajerwerku barw i świateł będzie królował taniec i muzyka. Do udziału w spektaklu zaproszeni zostali mistrzowie tańca i muzyki z Indii oraz z Polski.

Na scenie pojawi się Alaknanda Bose, tancerka, choreograf, założycielka i dyrektorka Alaknanda Institute for Performing Arts (AIPA), organizatorka bardzo cenionych w Azji Indo European Dance Festival czy Global Cultural Dance Festival. W Krakowie wystąpi ze swoim zespołem tancerek Sanskriti. Artystce będzie towarzyszył indyjski mistrz tańca Barun Banerjee, jeden z najlepszych wykonawców klasycznego indyjskiego tańca kathak. Ze strony polskiej natomiast zatańczy Romana Agnel, tancerka i choreograf, specjalistka od tańców dawnych, głównie barokowych, założycielka i dyrektor Baletu Dworskiego Cracovia Danza, której towarzyszyć będzie Dariusz Brojek, choreograf i tancerz Cracovia Danza specjalizujący się w wielu technikach tańca, głównie klasycznego i dawnego. Obok polskich solistów wystąpi także Balet Dworski Cracovia Danza.

Na scenie muzycznej wystąpi Maria Pomianowska, instrumentalistka i wokalistka, grająca na tradycyjnych instrumentach polskich i indyjskich, której towarzyszyć będzie Kamal Sabri, mistrz instrumentu sarangi, kompozytor i wykonawca muzyki do wielu filmów produkowanych w Hollywood i Bollywood. Ten muzyk powszechnie znany na świecie dzięki swoim występom w radio i telewizjach, pochodzi z rodziny zajmującej się muzyką od siedmiu pokoleń. Do polsko-indyjskiej pary muzyków dołączy także Zespół Polski Marii Pomianowskiej oraz zespół wokalny Brahmaswar z Indii.
 
Organizator: Balet Dworski Cracovia Danza
Współorganizatorem spektaklu inauguracyjnego jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

26 lipca 2015r.
godz. 19.00
Centrum Kongresowe ICE Kraków
ul. Marii Konopnickiej 17

Bilety dostępne na stronie Eventim.pl oraz w punktach informacji miejskiej InfoKraków. 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych