Dźwigacze Kultury 2018! 3-4 października 2018 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Jak napisać wniosek, znaleźć sponsora, stworzyć markę? Jak zbudować narrację i przyciągnąć media? Jak wykreować nowy festiwal? O kulturze rozpiętej między marzeniem i budżetem, ale też łączącej terytoria i środowiska będziemy rozmawiać podczas październikowej konferencji Dźwigacze Kultury 2018.

Ubiegłoroczna konferencja Dźwigacze Kultury została zorganizowana w dwudziestolecie Krakowskiego Biura Festiwalowego. Kolejna, druga edycja to czas zmian: program, przestrzeń debat oraz warsztaty oddajemy instytucjom kultury oraz podmiotom wspierającym kulturę z całej Polski oraz innych krajów Europy. Tym razem skoncentrujemy się na wieloaspektowym charakterze współczesnej kultury – od wydarzeń organizowanych w małych miejscowościach, po wymiar międzynarodowy. Jeśli projekty z wielkich miast – to jako źródło inspiracji. Dowiemy się m.in., jak realizacja długofalowych programów i strategii kulturalnych może wpływać na dobrostan mieszkańców i nasze najbliższe otoczenie, zwrócimy uwagę na mniej widoczne w codziennym medialnym życiu aspekty organizowania wydarzeń.

Wspólnota, partycypacja, budowanie – to postulaty, które zostały dobitnie podkreślone w ubiegłorocznym Trendbooku, który powstał we współpracy z ThinkTankiem jako efekt i podsumowanie obrad pierwszej konferencji Dźwigacze Kultury. Na prośbę uczestników oraz prelegentów, te właśnie zagadnienia będą obecne w panelach i wykładach 2018 roku. „Kultura włączania”, „Kultura jest kobietą” czy „Kultura bez barier” to tylko niektóre z tematów dotykających tego problemu.

Nasze zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli m.in prof. Piotr Sztompka, który wygłosi tegoroczny wykład inauguracyjny: Kultura fundamentem wspólnoty,
koordynatorka  Nottingham UNESCO City of Literature Sandeep Mahal, konsultantka biznesowa Alicja Moszyńska oraz hiszpański kolekcjoner sztuki i autorytet w dziedzinie reklamy Luis Bassat.

Podczas konferencji będziemy badać, diagnozować – ale też poznawać i uczyć się. Właśnie dlatego stawiamy w tym roku na warsztaty: jak napisać wniosek o grant, znaleźć sponsora, stworzyć markę? Jak zbudować odpowiednią narrację i przyciągnąć ogólnopolskie media do wydarzeń o wymiarze lokalnym? Jak wykreować znaczący festiwal w małym mieście czy wręcz… na pustkowiu? Odchodzimy od perspektywy „silnych graczy”: warto dostrzec, ze kultura to także ogromny i często niedoceniany wysiłek, dokonywany „daleko od szosy”, dzięki zaangażowaniu, ale i umiejętnościom grupy pasjonatów.

To tylko wybrane wątki, jakie pojawią się podczas dwóch dni konferencji, w programie której uwzględniliśmy także wydarzenia towarzyszące, takie jak spacery literackie oraz wieczorne spotkanie w doskonałej krakowskiej atmosferze. Kultura ciągle łączy? Dajmy się przekonać!


Pełny program konferencji już wkrótce na: www.dzwigaczekultury.pl.

Rejestracja na www.dzwigaczekultury.pl ruszy już 22 maja 2018 roku. Zapraszamy!

 

              

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych