Dzień dobry ICE Kraków - już 3 lutego!

Warsztaty kulinarne oraz Lego – History Land, malowanie twarzy, pokazy pierwszej pomocy, koncert Dzieci Dzieciom i projekcja filmu-niespodzianki, a także warsztaty organizowane przez Duckie Deck. Między innymi te atrakcje czekają na uczestników kolejnej odsłony akcji „Dzień dobry ICE Kraków”. Start 3 lutego od godz. 10.00 do 14.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Akcja „Dzień dobry ICE Kraków” dedykowana jest przede wszystkim rodzinom z dziećmi. Na najmłodszych uczestników wydarzenia czekać będą: pokazy taneczne, pierwszej pomocy oraz pokazy działalności prowadzone przez przedstawicieli służb ratowniczych: policjantów, ratowników medycznych i strażaków, malowanie twarzy, dyskoteka, warsztaty designu, Lego – History Land, a także warsztaty kulinarne przygotowane wspólnie z partnerami wydarzenia. We foyer pojawi się także firma Duckie Deck, której wartszaty podczas poprzedniej edycji Dzień dobry ICE Kraków cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Ostateczną koncepcję spotkania przygotują sami najmłodsi, już 25 stycznia: https://www.likekonik.pl/wydarzenia/pokaz/3687


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują na nie wcześniejsze zapisy dostępne w dwóch turach od 19 stycznia do 21 stycznia 2018 roku oraz od 27 stycznia do 28 stycznia 2018 roku pod adresem: https://ddicekrakow2018.evenea.pl/,


Każde edycja Dzień Dobry ICE Kraków to ukłon w stronę krakowskich rodzin. Dajemy pretekst do wspólnego wyjścia i spędzania czasu razem, a ICE Kraków jest otwarte na młodych, na dzieci nie tylko z Krakowa, ale też z okolicznych miejscowości – podkreśla Magdalena Łukasik, Zastępca Dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego do spraw marketingu. (KBF jest operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków).


Najbliższa odsłona „Dzień dobry ICE Kraków” to już kolejne wydarzenie tego cyklu, przygotowywane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. W ciągu całego spotkania jego uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzenia budynku ICE Kraków. Po obiekcie oprowadzać będą pracownicy Sieci Informacji Miejskiej InfoKraków.


Parnter Dzień dobry ICE Kraków, Duckie Deck, przygotował dla najmłodszych moc atrakcji:

  • Konstruowanie maszyn – warsztaty

Halo konstruktorzy i konstruktorki! Dla Was ten warsztat. Przy pomocy drewnianych klocków LOFI, śrubek i śrubokrętu zbudujcie ruchomą machinę, by następnie dzięki silnikom, świecącym diodom i bateriom wprawić ją w ruch. To, czy będzie to statek kosmiczny, dwunogi smok, karuzela, czy cokolwiek innego, będzie zależeć tylko od Was!

  • Maszyna Goldberga – warsztaty

Maszyna Goldberga to seria mechanizmów działających na zasadzie domina. Wyobraźcie sobie wieżę z klocków, butelkę, kubek, tubę, rulon – wszystkie połączone ze sobą w jeden funkcjonujący mechanizm. Jaki? Wymyślicie sami, a działanie swojej autorskiej maszyny sfilmujecie w trybie slow-motion.

  •  Wyspę interaktywną

Przestrzeń, w której znajdziecie: tor wyścigów samochodowych Carrera, grające marchewki Makey-Makey, magiczny kontroler Leap Motion, strefę kolejek, puzzle i nie tylko!

Na warsztaty nie obowiązują zapisy. Wystarczy przyjść i... dobrze się bawić! 


 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych