DROGI DO WOLNOŚCI - inauguracja obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Krakowie

Drogi do wolności – to właśnie ten spektakl w wykonaniu Baletu Cracovia Danza zainauguruje rok 2018 – jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Krakowie. Będzie można go zobaczyć 19 stycznia o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Spektakl pokazuje w obrazach historię Polski od XVIII wieku po współczesność. Bohaterem jest polonez – polski taniec narodowy, który towarzyszy nam od setek lat. W przedstawieniu rozbrzmiewają takie utwory, jak Pożegnanie Ojczyzny Ogińskiego, polonezy Chopina czy słynny polonez Kilara z filmu Pan Tadeusz.

Tancerze poprowadzą widzów w korowodzie poprzez epoki, nawiązując do najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski. Przypomną świat pełen bohaterów, artystów, a także postaci literackich. W przedstawieniu będzie można zobaczyć  m.in. okres panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, czasy zaborów oraz sceny nawiązujące do Pana Tadeusza Mickiewicza czy Wesela Wyspiańskiego.


Inscenizacja: Romana Agnel
choreografia: Romana Agnel, Leszek Rembowski, Dariusz Brojek
kostiumy: Monika Polak-Luścińskaprojekcja multimedialna: Krzysztof Antkowiak
 


Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków we współpracy z Baletem Dworskim Cracovia Danza oraz Krakowskim Biurem Festiwalowym.


Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w punktach Informacji Miejskiej od 16 stycznia, po godz. 14.00.

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych