Don Juan na Dzień Kobiet - Wiedeńczycy z Sinfoniettą w ICE Kraków

Kolejny koncert niezwykle popularnego cyklu Wiedeńczycy z Sinfoniettą już 8 marca w Sali Teatralnej Centrum Kongresowego ICE Kraków. W sposób naturalny będzie się on łączyć z Dniem Kobiet. To szczególne święto w połączeniu z ideą wiedeńskiego stylu, stworzy z pewnością barwną mieszankę. Organizatorami wydarzenia są: Miasto Kraków, Sinfonietta Cracovia oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Sentymentalizmowi czerwonych goździków przeciwstawiony zostanie węgierski temperament i wirtuozeria, występującego z krakowskim zespołem, znakomitego solisty. Tym razem będzie to Robert Nagy - pierwszy wiolonczelista Orkiestry Filharmoników Wiedeńskich, profesor  Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu.

W programie koncertu znajdą się kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta i Franciszka Danziego, tematycznie związane z bardzo popularną w XVII i XVIII wieku postacią Don Juana(Don Giovanniego), "uwodziciela z Sewilli", bezwzględnego kochanka, który w zwyczaju miał łamanie niewieścich serc. Do tego przebój literatury wiolonczelowej czyli Koncert D-dur Józefa Haydna. Dzieło o doskonałej formie, pełne elegancji i polotu. Na deser efektowna Symfonia Es-dur Wojciecha Dankowskiego, nieco zapomnianego klasyka, typowego reprezentanta stylu galant w Polsce.

W Dniu Kobiet orkiestra wprowadzi Państwa w świat książęcych dworów, intryg i miłosnych zawodów. A wszystko po to, by przypomnieć publiczności, że sfera relacji damsko-męskich, również w historii muzyki, nigdy nie traci na swym znaczeniu.

Bilety na koncerty z cyklu Wiedeńczycy z Sinfoniettą rozchodzą się w oka mgnieniu, dlatego o wejście na występ warto zadbać już teraz!

Współorganizatorem koncertu jest Krakowskie Biuro Fesiwalowe, operator ICE Kraków.

ICE Kraków, Sala Teatralna (S2)
8 marca 2015
godz. 19:00

Bilety normalne: 50zł, 40zł
Bilety ulgowe: 25zł
Bilety dostępne w sprzedaży internetowej oraz punktach sieci: ticketpro.pl, InfoKraków

ORGANIZATORZY KONCERTU 

                         

WSPÓŁORGANIZATORZY KONCERTU 
      

Program:
W. A. Mozart - Uwertura do opery "Don Giovanni” (KV 527)
J. Haydn - II Koncert wiolonczelowy D-dur, Hob. VIIb:2
F. Danzi - Wariacje na tematy z opery “Don Giovanni” W. A. Mozarta
W. Dankowski /polski klasyk/ - Symfonia Es-dur

 

Robert Nagy - wiolonczela
Jurek Dybał - dyrygent
Sinfonietta Cracovia

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych