Dni otwarte ICE Kraków Congress Centre: zobacz jak zmienia się Kraków!

Wielkie otwarcie Centrum Kongresowego ICE Kraków coraz bliżej!
Inauguracja działalności to nie tylko koncerty 2014.Tu i teraz z muzyką Zbigniewa Preisnera 16 i 17 października. Atrakcje związane z otwarciem potrwają aż 4 dni! 18 i 19 października odbędą się Dni otwarte, podczas których mieszkańcy Krakowa będą mogli zwiedzić obiekt i zobaczyć miejsca, które na co dzień pozostaną zamknięte. Zwiedzający zobaczą m.in.: wybrane sale, garderoby, reżyserki, kabiny do tłumaczeń symultanicznych i przeszklone foyer z widokiem na Wawel. Trasa zwiedzania, została opracowana w taki sposób, by w czasie 30 minut uczestnicy Dni otwartych mogli zobaczyć najciekawsze miejsca Centrum Kongresowego. 

W sobotę 18 października i niedzielę 19 października goście ICE Kraków będą zwiedzać obiekt w zorganizowanych grupach pod opieką pracowników Centrum Kongresowego, którzy opowiedzą zarówno o architekturze i funkcjonalności obiektu, ale także o przyszłej działalności ICE Kraków i zaplanowanych wydarzeniach. Będzie można dowiedzieć się także, czym różni się praca Sales Managera od obowiązków Project Managerów oraz dlaczego nazwy ich stanowisk zapisane są w języku angielskim. Przewodnicy przedstawią zastosowane rozwiązania technologicznie, które sprawiają, że ICE Kraków jest jednym najbardziej prestiżowych centrów kongresowych w tej części Europy.

Wydarzeniem specjalnym, towarzyszącym pierwszemu z dwóch Dni otwartych w sobotę 18 października o godzinie 11:00 będzie wykład twórców projektu ICE Kraków Congress Centre: Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý ze studia Ingarden& Ewý Architekci. Opowiedzą oni o koncepcji budynku oraz zastosowanych rozwiązaniach architektonicznych. W czasie spotkania uczestnicy dowiedzą się również jak wyglądał konkurs, w którym wyłoniono zwycięską koncepcję architektoniczną oraz jak przebiegała współpraca z Arata Isozaki & Associates przy projektowaniu obiektu. Dzień później, w niedzielę 19 października o godzinie 11:00, odwiedzający będą mieli możliwość uczestniczyć we współorganizowanym przez Instytut Doradztwa i Zarządzania i Krakowskie Biuro Festiwalowe spotkaniu z Janem Melą, podróżnikiem i prezesem Fundacji Poza Horyzonty.  

WEJŚCIÓWKI (skrócony regulamin Dni otwartych):

  • Uczestnicy Dni otwartych  ICE Kraków Congress Centre zobowiązani są do odbioru wejściówek, które dystrybuowane będą w punktach informacji miejskiej InfoKraków (Sukiennice, Pawilon Wyspiańskiego, ul. Św. Jana, Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego ul. Powiśle 11). 
  • Dystrybucja wejściówek odbędzie się w dwóch turach. Pierwsza pula będzie dostępna od 7.10.2014 (wtorek) od godziny 10.00, zaś druga 11.10.2014 (sobota) w godzinach pracy punktów InfoKraków.
  • Nie przewidziano możliwości wcześniejszej rezerwacji wejściówek drogą telefoniczną, mailową lub osobiście.
  • Zwiedzający będą oprowadzani po obiekcie w grupach maksymalnie 40 osobowych.
  • We foyer Centrum Kongresowego będą znajdować się dwa odpowiednio oznaczone punkty zbiórek (Punkt 1 i Punkt 2), w których rozpoczynać będzie się trasa zwiedzania. Każda wejściówka będzie zawierać dokładną datę i godzinę rozpoczęcia zwiedzania oraz miejsce, do którego należy się zgłosić.
  • Na spotkania z zaproszonymi gośćmi będą obowiązywać osobne wejściówki, które upoważniają uczestników Dni Otwartych do wejścia na teren obiektu, zwiedzenia 3 poziomowego foyer oraz uczestnictwa w  spotkaniu,  na który obowiązuje dana wejściówka.
  • Wejściówka na spotkanie nie umożliwia zwiedzania całości obiektu wraz z przewodnikiem oraz zorganizowaną grupą.
  • Spotkanie z Krzysztofem Ingardenem i Jackiem Ewý odbędzie się w dniu 18.10.2014r. w Sali Audytoryjnej (Sala S1) o godzinie 11.00.
  • Spotkanie z Janem Melą odbędzie się w dniu 19.10.2014r. w Sali Teatralnej (Sala S2) o godzinie 11.00.

Dodatkowe informacje można znaleźć portalach społecznościowych ICE Kraków Congress Centre:
FACEBOOK fb.com/icekrakow oraz INSTAGRAM instagram.com/icekrakow

ADRESY PUNKTÓW INFOKRAKÓW, w których można odebrać wejściówki:

Pawilon Wyspiańskiego
pl. Wszystkich Świętych 2
czynny codziennie w godz. 9:00-17:00
tel. (48 12) 616 18 86
wyspianski@infokrakow.pl

InfoKraków
ul. św. Jana 2
czynny codziennie w godz. 9:00-19:00
tel. (48 12) 421 77 87
jana@infokrakow.pl

InfoKraków
Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego
ul. Powiśle 11
czynny codziennie w godz. 9:00-19:00
tel. (48 12) 417 58 12
powisle@infokrakow.pl

Punkt Informacji Miejskiej
Sukiennice
Rynek Główny 1/3
czynny codziennie w godz. 9:00-19:00
tel.: (48 12) 433 73 10
sukiennice@infokrakow.pl

ORGANIZATORZY INAUGURACJI ICE KRAKÓW CONGRESS CENTRE

                               

 

SPONSORZY

     

 

PARTNERZY

                               

 

 

PATRONI MEDIALNI

                             

 

PARTNER DNI OTWARTYCH

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych