Digital Dragons w Centrum Kongresowym ICE Kraków!

W dniach 21-22 maja Kraków znów na dwa dni stanie się światową stolicą gier wideo. Wszystko za sprawą organizowanej po raz siódmy konferencji Digital Dragons, najbardziej reprezentatywnej i największej w Europie Centralnej konferencji biznesowej adresowanej do przedstawicieli branży gier wideo. Miłośnicy gier mogą liczyć na bogaty program. Oprócz całego szeregu wykładów, warsztatów i paneli zaplanowano także wiele konkursów i spotkań networkingowych. Głownie skierowanych do  przedstawicieli start-upów i studentów. Wśród prowadzących znajdą się przedstawiciele czołowych polskich studiów gier, a także światowi eksperci. Nie zabraknie nowości i nowinek rynkowych, z którymi będzie można się zapoznać na specjalnie przygotowanych stoiskach wystawowych.


Jak co roku, rozdane zostaną także nagrody Digital Dragons Awards dla najlepszych gier. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w sześciu kategoriach: Best Polish Game of 2017, Best Polish Game Design of 2017, Best Polish Game Art of 2017, Best Polish Soundtrack of 2017, Best Polish Mobile Game of 2017 i Best Foreign Game of 2017. W tym roku położono także duży nacisk na współpracę z uczelniami wyższymi organizując Students Talent Show – ogólnopolski konkurs skierowany do studentów tworzących gry komputerowe. Misją Digital Dragons jest szeroka promocja polskiego sektora gier, jednego z najbardziej intensywnie rozwijających się sektorów branży cyfrowej rozrywki. Konferencja organizowana jest od 2012 r. przez Krakowski Park Technologiczny.


W ostatniej edycji w 2017 r. uczestniczyło 1 500 osób – producentów, wydawców gier, mediów branżowych, biznesowych oraz przedstawicieli funduszy kapitałowych i środowisk akademickich z blisko 40 krajów. Goście zagraniczni stanowili ok. 25 proc. wszystkich uczestników. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.digitaldragons.pl.

                                 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych