Diana Damrau zaśpiewa w Krakowie!

Jedna z najlepszych śpiewaczek operowych świata, niemiecka sopranistka Diana Damrau wystąpi w Krakowie 24 maja 2017 roku. Po podbitych szturmem salach Opery Wiedeńskiej, Metropolitan Opera czy Covent Garden Theatre, doczekaliśmy się jej występu w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Bilety już w sprzedaży.

„Jestem przekonana, że Diana Damrau zachwyci nas tak jak publiczność na całym świecie” – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków, organizatora koncertu. „Jesteśmy dumni, że w ramach cyklu ICE Classic możemy gościć w Krakowie wspaniałe sopranistki – Editę Gruberovą i Dianę Damrau, które łączy niesamowita biegłość i sprawność w dysponowaniu głosem. Obie Panie to najsłynniejsze i najczystsze soprany koloraturowe swoich pokoleń. Ich występy to wydarzenia, których nie może przegapić żaden miłośnik opery” – zaprasza Helbin.

Diana Damrau to z pewnością jedna z najbardziej rozchwytywanych sopranistek świata. Jednocześnie jest prawdopodobnie tą najbardziej znaną wśród… kibiców piłki nożnej. A to dzięki samemu Placido Domingo, który zaprosił artystkę do wspólnego wykonania kultowego „We Are The Champions” na stadionowym koncercie poprzedzającym Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006. 

Jednak program kolejnego wydarzenia z cyklu ICE Classic zachwyci przede wszystkim każdego miłośnika opery i nawet najbardziej wymagającego melomana. Diana Damrau zabierze publiczność zebraną w Centrum Kongresowym ICE Kraków w podróż przez najważniejsze i najbardziej znakomite dzieła spod znaku grand opera. 

Artyści wykonają najważniejsze arie i duety  autorstwa kluczowych kompozytorów epoki, między innymi, Messeneta, Wagnera, Verdiego czy Belliniego, ale najważniejszym autorem wieczoru będzie Giacomo Meyerbeer. Ten Niemiec był prawdziwym Europejczykiem, który spędził większość swojego życia we Francji, ale długo też przebywał we Włoszech. W swojej twórczości umiejętnie łączył elementy charakterystyczne dla wpływy stylów niemieckiego, włoskiego i francuskiego. Jego twórczość była długo zapomniana, ale Diana Damrau fascynuje się nim od czasów studenckich. 

5 maja w Polsce ukaże się płyta „Meyerbeer: Grand Opera (opera arias)” będąca spełnieniem marzeń sopranistki. Zestaw wykonawców na płycie niewiele różni się od tego, który będziemy mieli okazję podziwiać w Krakowie. Orkiestrę również poprowadzi Emmanuel Villaume, dzięki czemu koncertowa publiczność zgromadzona w ICE Kraków będzie miała wyjątkową okazję wysłuchać tych samych utworów w interpretacji na żywo. Artystka przyjęła zaproszenie Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego także dlatego, że dokumenty dotyczące Meyerbeera przez kilkadziesiąt lat były przechowywane w Krakowie. Obecność na koncercie ICE Classic: Diana Damrau to spotkanie z żywą muzyką i historią. 

Artystce towarzyszyć będzie francuski bas-baryton Nicolas Testé oraz orkiestra Prague Philharmonia pod batutą dyrektora opery w Dallas Emmanuela Villaume’a.  


ICE Classic: Diana Damrau
24 maja 2017 roku
Centrum Kongresowe ICE Kraków


Bilety w cenie od 150 do 250 zł dostępne są w sieci Eventim.pl wraz z punktami sprzedaży na terenie całej Polski (m.in. Empik, MediaMarkt, Saturn), na BiletywKrakowie.pl oraz w punktach Sieci Informacji Turystycznej InfoKraków (pl. Wszystkich Świętych 2, ul. Powiśle 11, Rynek Główny 1/3, ul. Józefa 7, ul. Szpitalna 25, ul. św. Jana 2, ul. Marii Konopnickiej 17)


(c) Simon Fowler Erato Warner Classics

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych