Centrum Kongresowe ICE Kraków z tytułem LIDER MAŁOPOLSKI 2014!

Centrum Kongresowe ICE Kraków zostało wyróżnione tytułem "Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce - LIDER MAŁOPOLSKI 2014" przyznawanym przez Kapitułę Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. Specjalne wyróżnienie otrzymała TAURON Arena Kraków. Operatorem obu obiektów jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. W tym roku plebiscyt przeprowadzono po raz piętnasty.

Od 2007 roku zespół Centrum Kongresowego promuje obiekt i intensywnie pracuje nad zakontraktowaniem jak największej liczby imprez. Przyznanie tytułu Lidera Małopolski jest dla nas znaczącym wyróżnieniem. Doceniono naszą wieloletnią pracę, poprzez którą budujemy pozycję ICE Kraków na rynku lokalnym oraz międzynarodowym - mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem Centrum Kongresowego. Specjalne wyróżnienie dla TAURON Areny Kraków, której jesteśmy operatorem kulturalnym, potwierdza również fakt, że krakowianie czekali na Centrum oraz halę widowiskowo-sportową od wielu lat. Dzięki nim jesteśmy w stanie zapewnić mieszkańcom miasta oraz turystom dostęp do oferty kulturalnej na światowym poziomie – dodaje dyrektor Helbin.

Kapituła plebiscytu w uzasadnieniu werdyktu podkreśliła, że ICE Kraków jest jednym z najbardziej prestiżowych i ekskluzywnych centrów kongresowych Europy (...), dzięki temu, że spełnia wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy, pozwalające na organizację w Krakowie konferencji, koncertów, wystaw i innych wydarzeń kulturalnych, w których może uczestniczyć ponad 3000 gości. Według Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski lokalizacja Centrum oraz możliwości jakie stwarza obiekt wpłyną na utrwalenie pozycji Krakowa jako ośrodka turystyki biznesowej.

Centrum Kongresowe ICE Kraków jest jedną z najważniejszych inwestycji miejskich ostatnich lat. Dzięki rozwiązaniom funkcjonalnym oraz zastosowanym technologiom pozwala plasować je wśród najlepszych obiektów tego typu w Europie Centralnej. Obiekt rozpoczął swoją działalność 16 października 2014 roku i mimo krótkiego okresu funkcjonowania może pochwalić się organizacją ponad 75 imprez. W tym czasie ICE Kraków gościło międzynarodowe konferencje, widowiska multimedialne, prestiżowe koncerty oraz wydarzenia społeczne. Kalendarz na rok 2015 obejmuje obecnie około 210 zarezerwowanych terminów, a zapytania ofertowe spływają nawet na rok 2020.

TAURON Arena Kraków, która otrzymała wyróżnienie specjalne, zwróciła uwagę kapituły zastosowaniem rozbudowanych systemów scenicznych i multimedialnych oraz wygodnym zapleczem dla artystów i sportowców. Hala główna, która jest w stanie przyjąć 22 tysiące osób, jest największą w Polsce i jedną z najnowocześniejszych aren w Europie. W wydarzeniach takich jak koncerty obywające się w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej, czy Pixar in Concert, których organizatorem było Krakowskie Biuro Festiwalowe, wzięło udział ponad 50 tysięcy widzów.

Uroczysta gala wręczenia tytułów LIDER MAŁOPOLSKI 2014 odbędzie się 31 marca 2015 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

____

Krakowskie Biuro Festiwalowe jest operatorem kulturalnym TAURON Areny Kraków oraz operatorem i zarządcą Centrum Kongresowego ICE Kraków.

____

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski co roku przyznaje tytuł LIDERA MAŁOPOLSKI. Konkurs ma za zadanie wyróżnianie najważniejszych przedsięwzięć o wymiarze społecznym, ważnym dla sfery duchowej, tożsamości, edukacji, jakości życia mieszkańców, a także inwestycji infrastrukturalnych, ekspansywnych firmy z Małopolski z nowymi technologiami, tworzących nowe miejsca pracy.

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych