Centrum Kongresowe ICE Kraków ponownie z Meetings Star Award

24 stycznia w stolicy Słowenii, Ljulbjanie, podczas targów branżowych CONVENTA 2018 rozstrzygnięto konkurs Meetings Star Award. Centrum Kongresowe ICE Kraków zajęło w tym roku 2. miejsce w kategorii Convention Centres - Centra Konferencyjne, uzyskując wynik 4.90 w pięciostopniowej skali. Pierwsze miejsce zdobyło Austria Center Vienna z wynikiem 4.91, wygrywając z ICE Kraków 0.01 punkta.

Jurorami w konkursie MEETINGS STAR AWARD są hidden congress guest (pol. tajemniczy goście kongresów), którzy odwiedzają kongresy organizowane w tzw. Nowej Europie, czyli Europie Środkowej i Wschodniej. To grono specjalistów posiadających minimum 15-letnie doświadczenie w branży spotkań i szeroką wiedzę w zakresie organizacji wydarzeń, których standardy wyznaczają międzynarodowe stowarzyszenia (DIN – Deutsche Industrie Norm, ICCA – International Congress and Convention Association, IAPCO – International Association of Professional Congress Organisers, APEX – Accepted Practice Exchange, AIPC – International Association of Congress Centres, MPI – Meetings Professionals International). ICE Kraków jest członkiem trzech z nich: ICCA, AIPC, MPI.

Co istotne werdykt jest w 100% obiektywny, ponieważ jest przyznawany na podstawie obserwacji jury, które wypełnia szczegółowe formularze, opisujące przebieg imprezy, nie zaś w oparciu o analizę zgłoszenia konkursowego wysyłanego przez obiekty. Ocenie są poddawane produkcja oraz , nie zaś wartość merytoryczna konferencji, za którą odpowiadają organizatorzy. Centra konferencyjne i kongresowe oraz hotele posiadające przestrzenie konferencyjne, które są oceniane, najczęściej nie wiedzą, iż goszczą podczas realizowanych wydarzeń hidden congress guests.

Organizatorem konkursu jest magazyn KONGRES - wiodące czasopismo branży spotkań w tzw. Nowej Europie z siedzibą w stolicy Słowenii. Dociera do ponad 53 000 specjalistów (nakład drukowany 5000, wydanie cyfrowe 38 000, dystrybucja głównie w Belgii, Francji, Włoszech, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Słowenii). Magazyn od lat pomaga budować silną pozycję Europy Centralnej i Wschodniej na mapie światowego przemysłu spotkań, będąc członkiem IMRN - International Meetings Review.

Warto przypomnieć, że ICE Kraków dwukrotnie otrzymało nagrodę dla najlepszego centrum kongresowego Nowej Europy w 2016 i 2017 roku. Tegoroczne, drugie miejsce, potwierdza, że Kraków jest liczącą się lokacją dla organizatorów wydarzeń, zaś realizacja kongresów i konferencji, za którą odpowiada zespół operatora obiektu - Krakowskiego Biura Festiwalowego, pozostaje na niezmiennie wysokim, światowym poziomie.

 

Kontakt z mediami

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych wydarzeniami organizowanymi w ICE Kraków zapraszamy do kontaktu

Michał Zalewski
Kontakt z mediami

Tel.: 0048 513 099 671 / 0048 12 354 23 20
press@icekrakow.pl

Więcej informacji kontaktowych